سینا تهرانی

مشاور تحصیلی و کنکور گروه درس زندگی

رتبه ده کنکورسراسری و دانش آموخته دانشگاه استنفورد

تحصیل در البرز

سینا تهرانی مشاور تحصیلی و مدیریت آموزشی است. او چندی پیش نیز از سوی تحلیلگران آموزشی و رتبه های برتر آزمون های سراسری در صدر بهترین مشاوران تحصیلی و کنکور کشور قرار گرفت ( این لینک )

سینا تهرانی می گوید: بنده سال اول دبیرستان را در مرکز استعدادهای درخشان علامه حلی مرکزی گذراندم اما بنابه اصرار خود و موافقت پدر از سال دوم به دبیرستان البرز یا همان مدرسه « ماندگار البرز » کنونی رفتم.

مدرسه ای که هنوز هم یکی از بهترین مدارس کشور است و به گفته آقای محمدی مدیر حال حاضر این مدرسه؛ ، در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ؛حدود ۱۵۰۰۰ نفر تقاضای ثبت نام داده بودند.

دبیرستان البرز در سال ۱۲۷۸ هجری شمسی با نام « کالج آمریکایی » توسط دکتر ساموئل جردن آمریکایی به دبیرستان تبدیل شد. در سال ۱۳۲۳ دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و بنیانگذار دانشگاه صنعتی شریف به مدیریت این دبیرستان منسوب شد.

نوابغ البرز

از چهره های برجسته ای که در دبیرستان البرز تحصیل کرده اند می توان به این اسامی اشاره نمود:

حسین امانت معمار و طراح برج آزادی تهران ؛ فیروز پرتوی اولین رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف ؛ سعید سهراب‌پور رئیس سابق دانشگاه صنعتی شریف؛ محمد علی اسلامی ندوشن شاعر، منتقد، مترجم و پژوهشگر برجسته‌ی ایرانی.

شهید دکترمصطفی چمران دانش‌آموخته دانشگاه برکلی کالیفرنیا و وزیر دفاع سابق ایران؛دکتر علی جوان یکی از ده نابغه فیزیک جهان ؛دکتر کامران وفا فیزیکدان و نظریه پرداز دانشگاه هاروارد و برنده جایزه پیشگامان فیزیک بنیادی و مهندس فرزاد ناظم مدیر فنی شرکت یاهو.

نظم حاکم در البرز

نظم و انضباط حاکم در البرز مرهون تلاش ها و زحمات دکتر جردن و دکتر گیلانی بوده است. نظمی که بنده نیز در زمان تحصیل در البرز آنرا بخوبی حس می کردم.

کادر مدیریتی بسیار توانا در کنار دبیران فوق العاده با دانش و دلسوز؛ بدون هیچ چشم داشتی هرآنچه که در توان داشتند را در اختیار شاگردان خود قرار می دادند. آن روزها اینگونه نبود که برخی از دبیران، دانش آموزان را تشویق کنند که همان درس را در آموزشگاهی که آن دبیر درس می دهد، شرکت کنند.
دبیران ما حقیقتاً از جان و دل برای موفقیت شاگردان خود سنگ تمام می گذاشتند و من همواره خود را مدیون آنها می دانم.

تحصیل در استنفورد

تحصیل در دانشگاه استنفورد
شرط پدر این بود که اگر رتبه زیر ۱۰۰ کنکور را کسب کنم مرا برای ادامه تحصیل به استنفورد می فرستد. به همین جهت بعد از کسب رتبه ۱۰ کشوری و بدون انتخاب رشته ، برای تحصیل در رشته مدیریت و برنامه ریزی آموزشی به این دانشگاه رفتم. استنفورد یکی از بهترین دانشگاههای جهان است و در سال ۲۰۱۶ مقام سومین دانشگاه برتر جهان را از آن خود کرده است.

روحش شاد و قرین الطاف الهی!
هنگام ورودم به استنفورد از بچه های ایرانی دانشگاه شنیدم که به تازگی، نابغه ای ایرانی به رحمت خدا رفته است. دانشجوی سابق دانشگاه صنعتی شریف که دکترای مهندسی الکترونیک خود را با معدل ۴ از ۴، از دانشگاه استنفورد گرفته بود. امیر اعلم غضنفریان عزیز در اثر بیماری سرطان دار فانی را وداع گفته بود.

جایگاه دانشگاه استنفورد در رنکینگ جهانی:
دانشگاه استنفورد در طی دو دهه اخیر همواره در فهرست ده دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. بر اساس نتایج آخرین رتبه‌بندی جهانی موسسه آموزش عالی بسیار معتبر تایمز ؛ دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۶ و بالاتر از دانشگاههای کمبریج و هاروارد در رتبه سوم بهترین دانشگاه جهان قرار گرفته است. ( این لینک )

تاکنون ۲۸ استاد دانشگاه استنفورد موفق به دریافت جایزه ی نوبل شده اند که ۱۹ تن از این اساتید در قید حیات هستند.
دانشگاه استنفورد یکی از برترین دانشگاهها در زمینه تربیت کارآفرینان موفق و ایجاد سایت ها و استارتاپ‌های چند میلیارد دلاری است. در حال حاضر یکی از دو استارتاپ برتر دنیا یعنی اسنپ‌چت، بوسیله فارغ‌التحصیلان این دانشگاه راه‌اندازی شده‌ است. از استارتاپ‌های موفق دیگر می‌توان به پیام رسان “واتس‌اپ” و اپلیکیشن موسیقی “شازم” اشاره کرد.

استنفورد چه می آموزد؟

باید اعتراف کنم که اگر بخشی از دانشی که از تحصیل در استنفورد آموخته ام را در اختیار داشتم، دیگر مجبور نبودم برای کسب رتبه ده کشوری رشته ریاضی؛ ساعتهای متمادی درس خوانده و هزاران تست حل کنم.

استنفورد آموخت که موفقیت حاصل یک تلاش هوشمندانه است نه صرفاً تلاش زیاد

برخی از مشاورین خانواده و تحصیلی از اینکه بنده می گویم در دانشگاه استنفورد دروس زیر را بطور تئوریک و عملی گذارنده ام تعجب می کنند و می گویند ما چنین واحدهایی را نداشتیم. خب آنها حق دارند زیرا متأسفانه دروس دانشگاههای داخلی بروز نبوده و بعضاً متعلق به چند دهه قبل است. به همین دلیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال بازنگری این رشته ها می باشد.

۱- هوش خلاق
۲- برنامه ریزی درسی بسیار مدرن و حرفه ای پیاز پوست کنده
۳- مهارت حل مسئله
۴- مهارت هوش کلامی
۵- مهارت تجزیه و تحلیل سیستم ها
۶- مهارت های بهبود عملکرد ذهن نظیر تقویت حافظه و افزایش تمرکز
۷- مهارت افزایش سرعت یادگیری مطالب و روش های مطالعه و تحلیل علمی
۸- مهارت مدیریت زمان

این مهارتها یک دانش آموز و دانشجو را یک سروگردن از بقیه هم سن و سالان خود جلوتر می اندازد.

رتبه ۱۰ کشوری

آن زمان در کلاس ۳۳ نفری ما ۲۴ نفر موفق به کسب رتبه های زیر هزار کنکور شدند اما بهترین رتبه کلاس و مدرسه در رشته ریاضی متعلق به بنده بود که موفق به کسب رتبه ۱۰ کشوری رشته ریاضی و رتبه ۲ در منطقه یک شدم. البته آن زمان رتبه ۴ کشوری رشته تجربی نیز از دبیرستان البرز بود.

دبیرستانی موفق

این مدرسه در شمال‌غربی چهارراه کالج یا همان چهارراه ولیعصر کنونی، پشت دانشگاه پلی تکنیک( امیرکبیر) و در کوچه البرز قرار دارد. البرز یکی از نهادهای آموزشی پرافتخارکشور است و به خاطر نمای رشته کوه البرز این نام را بخود گرفته است.

دیدگاههای سینا تهرانی در مورد مشاوره تحصیلی و کنکور

سینا تهرانی به مناسبت های مختلف در مصاحبه با خبرگزاری های رسمی دیدگاههای خود را در زمینه نظام آموزشی کشور ،
موفقیت فردی، تحصیلی و شغلی اعلام کرده است که بخش هایی از آن را در لینک های زیر مشاهده می فرمایید

  • خبرگزاری مهر: آیا حقیقتاً کنکور سراسری آسان است

    سایت خبرگزاری مهر با انتشار مصاحبه خود با سیناتهرانی مشاور کنکور گروه درس زندگی به بررسی این موضوع پرداخته است که آیا موفقیت در کنکور سراسری کار ساده ای است؟ سیناتهرانی هم با تشریح دیدگاههای استراتژیک طراحان سازمان سنجش در طراحی تست های آزمون های سراسری به بررسی این موضوع پرداخته است …

  • تابناک : برگ برنده دانش آموزان در کنکور چیست؟

    خبرگزاری تابناک در این مصاحبه خود با سیناتهرانی که مورد توجه سایت مرکز آزمون سازمان سنجش هم قرارگرفته است. به بررسی این موضوع پرداخته که آیا برای موفقیت در کنکور سراسری می بایست به اندازه کافی باهوش بود تا بتوان، رتبه یک رقمی، دو رقمی یا سه رقمی کسب کرد؟

  • عصرایران : دایناسورها هم منقرض شدند اما این نظام آموزشی فرسوده باقی است

    سایت خبری و تحلیلی عصرایران به نقل از نشریه علمی – سیاسی نبض بازار ؛ مطلب انتقادی سیناتهرانی در مورد نقش نظام آموزشی فرسوده در تربیت مدیران و متخصصین ناکارآمد و بی تعهد را در سایت خود منتشر کرده است.

دپارتمان های مرتبط با سینا تهرانی در گروه درس زندگی

سیناتهرانی بواسطه تخصصش در زمینه مدیریت و برنامه ریزی آموزشی در
دپارتمان های زیر به همراه سایر مشاورین گروه درس زندگی فعالیت می نماید

دپارتمان مرکز مشاوره کنکور

ویژه دانش آموزان و داوطلبینی که قصد برنامه ریزی و کسب رتبه های تک رقمی و دو رقمی آزمون سراسری را دارند. در این دپارتمان، رتبه های ۱ و ۷ رشته تجربی و رتبه های ۳ و ۴ رشته ریاضی دستیاران آقای تهرانی هستند.

دپارتمان مرکز تخصصی آی کیو

مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای تقویت حافظه ، افزایش تمرکز، کاهش شدید بی دقتی و رفع مشکل فراموشی؛ ویژه دانش آموزان ، دانشجویان و صاحبان مشاغل مختلف.

ارزش های کاری

سینا تهرانی مشاور تحصیلی و کنکور گروه درس زندگی برای پذیرش دانش آموزان جدید؛ ضوابط خاصی دارد که اگر متقاضی ای به آنها بی توجه باشد در هر مرحله از ثبت نام و یا حتی بعد از ورود به سیستم کنکور ایشان بلافاصله حذف خواهد شد.

نظم و انضباط

به منظور جلوگیری از ورود دانش آموزان بی نظم و مشکل ساز؛ تدابیر خاصی اندیشیده ایم. بگونه ای که کلیه رفتارهای آنها و والدینشان از لحظه ارائه درخواست تا قطعی شدن ثبت نام؛ زیر ذره بین دستیاران آقای تهرانی است که مهارت های لازم برای گزینش دانش آموزان منضبط را از ایشان آموخته اند.

راه بی بازگشت

اگر دانش آموزی در موعد مقرری که توسط واحد پذیرش تعیین می شود، ثبت نام خود را قطعی نکند و یا بعد از ثبت نام انصراف دهد؛ دیگر اجازه بازگشت نخواهد داشت؛ چون بعضاً پیش آمده که فردی در اثر راهنمایی های غلط اطرافیان یا حسادتهای آنها انصراف داده اما درخواست بازگشت مجدد داده است.

دخالت

آقای تهرانی رتبه ده کنکور سراسری بوده و متخصص مدیریت و برنامه ریزی آموزشی از استنفورد یعنی یکی از سه دانشگاه برتر جهان می باشد، لذا اجازه دخالت در کار خود را که هر ساله دهها رتبه تک رقمی و دو رقمی داشته است به هیچ پدر و مادری نمی دهد و در صورت دخالت آنها، فرزندشان اخراج خواهد شد.

مشاوره کنکور سینا تهرانی و دستیاران شامل چه خدماتی است؟

آموزش مهارت تفکر کردن

برای اینکه بتوانیم بر سؤالات کنکور سراسری غلبه کنیم می بایست همانند طراحان سازمان سنجش فکر کنیم و بر اساس آن نیز درس بخوانیم و تست بزنیم ؛ در غیراینصورت هرچقدر بیشتر بخوانیم کمتر نتیجه می گیریم.

آموزش روش مطالعه دروس

وظیفه مشاور کنکور ما این است که روش یافتن مفاهیم مورد نظر طراحان کنکور سراسری را به شما بیاموزد تا دیگر نیازی به مطالعه خط به خط کتاب ها یا فرورفتن در گزینه های یک تست و افتادن در تله علمی و زمانی آن نباشد.

آموزش تست زنی

آموزش شیوه ای نوین از تست زنی که فقط مختص سینا تهرانی است که از شیوه آزمون های طوفان زمان دانشگاه استنفورد آموخته است. این روش بارها قدرت خارق العاده خود را در دستان رتبه های برتر کنکور ایشان نشان داده است.

فهرست