نمی دانم کی قرار است یاد بگیریم برای موفق شدن تلاش کنیم نه قضاوت

commentبدون دیدگاه

اگر مشاوری به نام میلاد که به دروغ خود را دارای دکترای روانشناسی دانشگاه شهیدبهشتی نامیده است، به سینا تهرانی توهین کند، می گوید من فقط او را نقد کرده ام اما اگر تهرانی پاسخ علمی به توهین های او بدهد، آنوقت این مشاور تحصیلی نادان هیاهو می کند که فلانی به من توهین کرد.
اگر مشاوری به نام مصطفی که برای مطرح کردن خود مدام هزینه های گزافی به شبکه های مختلف تلویزیونی می پردازد با درج خبر اصلی اما با کمی دستکاری اسم خود را به فهرست اضافه کند رنکینگ بهترین مشاوران تحصیلی کشور که چند سال پیش توسط یکی از روزنامه های رسمی صورت گرفته بود خود را در صدر بهترین مشاوران لیست مورد نظر قرار دهد در حالیکه اسم ایشان به هیچ وجه جزو اسامی خبر آن روزنامه نبوده است، می گوید خب من بهترین مشاور تحصیلی کشور هستم اما اگر روزنامه یا خبرگزاری معتبری که بدون اطلاع از معتبر بودن منبع خبری خود، به هیچ وجه مطلبی را منتشر نمی کند بیاید و خبری مبتنی بر اعلام اسامی بهترین مشاوران تحصیلی کشور منتشر کند، بلافاصله می گویند این مشاوران با فلان خبرگزاری یا روزنامه تبانی کرده اند تا خود را به عنوان بهترین مشاور کنکور مطرح کنند. ( لینک زیر )

اگر مشاور تحصیلی ای برای کانال خود ممبر بخرد و اینطور وانمود کند که کانالش بیش از ۶۰ هزار عضو دارد که براحتی و با نرم افزاهای خاصی می تواند این موضوع را فهمید، می گوید ببینید من چقدر پرطرفدار هستم و چقدر شاگرد دارم ؟ اما اگر کانال سینا تهرانی فقط جنبه اطلاع رسانی دارد و به همین دلیل منطقی است که اعضایش بسیار کمتر اما واقعی باشند، بلافاصله همین مشاور گستاخ می گوید: تهرانی اگر بهترین مشاور تحصیلی است پس چرا اعضای کانالش کم است.

اگر مشاور تحصیلی یا مؤسسه کنکوری با تبانی با برخی از مدارس کشور به اطلاعات محرمانه و خصوصی دانش آموزان کنکوری دسترسی پیدا کرده و به دروغ اعلام کند که فلان رتبه ها برای مؤسسه ما بوده است، بسیاری از افراد ساده لوح براحتی این دروغ بزرگ را باور می کنند اما همین افراد بخود زحمت نمی دهند تا با کمی جستجو در گوگل ببیند چگونه می شود که چند مشاور تحصیلی و ناشرین کتابهای کنکور همزمان مدعی هستند که فلان رتبه ی برتر کنکور شاگرد ما بوده است ! اصلا چنین چیزی چگونه ممکن است ؟

اگر کسی بعد از اعلام نتایج کنکور که رتبه ها بطور دقیق مشخص شده است، مدعی شود که این افراد شاگردان مشاوره های تحصیلی من بوده اند، اشکالی ندارد و انتظار دارد تا همگان این دروغ های شاخ دار را باور کنند اما اگر مشاوری نظیر سینا تهرانی سه سال پیاپی و یک الی دو هفته قبل از اعلام اسامی رسمی رتبه های برتر ، اسامی شاگردان موفق خود را اعلام کند، بلافاصله همین مشاورین تحصیلی و مؤسسات کنکور ترسو مدعی می شوند که خب اینکه کاری نداشت از نتایج آزمون های آزمایشی می شد این مسئله را بخوبی حدس زد.
خب ما به این عزیزان می گوییم اینجا یک پرسش بسیار مهم مطرح است و آن اینکه اگر همینگونه است که شما می گویید پس ببخشید شما که مدعی برگزاری بهترین آزمون های آزمایشی مشابه کنکور هستید و اعلام می کنید سوالات کنکور بیش از ۹۰ درصد به سوالات آزمون های آزمایشی ما نزدیک بود چرا جرأت دست زدن به این پیش بینی جسورانه را نداشتید؟ ترستان از چه بود؟ آیا جز این است که قطعا این بچه ها شاگردان شما نبودند و به همین دلیل نمی توانستید رتبه هایشان را پیش بینی کنید؟

اگر کسی در سایتهای مختلف تبلیغ مستقیم بکند که در دنیای تبلیغات رسانه ای به آن می گویند؛ « رپرتاژ آگهی » آنگاه اسمش را می گذارد تعریف و تمجید آن سایت از خودش و اینطور عنوان می کند که او بهترین مشاور تحصیلی بوده که آن سایت برایش رپرتاژ آگهی آنهم در ازای دریافت مبالغ سنگین کار کرده است. اما اگر روزنامه ها و نشریات خودشان با جان و دل بیایند و بخواهند مصاحبه های علمی با بنده داشته و یا نظر بنده را در خصوص مقوله ای خاص نظیر « بسته های آموزشی کنکور » جویا شوند و با افتخار این مطالب را بدون دریافت وجهی در سایتشان منتشر کنند به یکباره صدای مشاوران کنکور درمی آید که فلانی برای خودش تبلیغ کرده است.
این احمق ها هنوز نمی دانند که تفاوت بسیاری بین یک رپرتاژ آگهی که آنها به سایتها می دهند با مطالبی که روزنامه ها و سایتها از بنده منتشر می کنند هست و آن اینکه :

۱- این مشاوران تحصیلی تازه کار و ناآگاه برای مطرح شدن خود ، هزینه پرداخت می کنند اما بنده بواسطه علم و نگاه متفاوتم به مقوله مشاوره تحصیلی و کنکور مورد توجه خبرگزاری ها قرار می گیرم و نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کنم بلکه برای مصاحبه با سایتهای مشهور مبالغی نیز دریافت می نمایم.
۲- کافی است شما عنوان تبلیغات به شیوه رپرتاژ آگهی یک مشاور تحصیلی ناآگاه را در گوگل کپی و پیست کنید تا متوجه شوید که این آگهی فقط در همان سایتی که مبالغ سنگین از مشاورین تحصیلی بی دانش دریافت کرده است نمایش داده می شود و سایر سایتها به هیچ وجه چنین مطلبی را بازنشر نمی کنند زیرا سفارشی از سوی مشاور کنکور مربوطه دریافت نکرده اند.
اما وقتی مصاحبه یا مطلبی از بنده و یا سایت درس زندگی دات کام در جایی دیدید، کافی است عنوان مطلب را در گوگل سرچ کنید تا متوجه شوید که سایتهای دیگری نیز آنرا بازنشر داده اند.
۳- معمولا مصاحبه ها و مطالب بنده جنبه ی انتقادی دارد و همین مسئله بار سنگینی را به دوش سایتهایی می اندازد که چنین مطالبی را به اختیار خود منتشر کرده اند. لذا سایتهای مشهور و پربیننده ی کشور چنین ریسکی نمی کنند مگر آنکه به دانش و اقتدار آن مشاور تحصیلی ایمان داشته باشند.
۴- با کمی تحقیق در فضای مجازی براحتی می توان فهمید که عبارت « سینا تهرانی » بیشترین میزان جستجوی گوگل را در میان مشاوران تحصیلی داشته است ( تصویر زیر برای ماه گذشته است ) لذا خبرگزاری ها و سایتهای پربیننده با اطلاع از این موضوع سعی دارند تا با انتشار مطالب مرتبط با بنده بخشی از جستجوهای کاربران اینترنتی روی این عبارت را بسوی سایت خود جذب کنند تا میزان بازدید و در نتیجه رتبه ی سایتشان در نزد گوگل بالا برود.

 

از زمانی که کار مشاوره تحصیلی را آغاز کرده ام آماج حملات و توهین های مشاورانی تازه کار و بی دانشی قرار گرفته ام که متحیر مانده اند چگونه سینا تهرانی و گروهش در مدت بسیار اندک، تصورات مردم را نسبت به مقوله ی مشاوره تحصیلی و کنکور تغییر داده است. نمی دانم کی قرار است یادبگیریم که بجای تلاش برای پایین کشیدن افراد موفق ، برویم و از آنها بیاموزیم که چگونه به چنین جایگاهی رسیده اند.
وقتی مشاور جوان و نادانی به نام میلاد که خود را دکترای روانشناسی دانشگاه شهیدبهشتی معرفی می کرد اما با تحقیقات بنده مشخص شد که چنین فردی حتی دیپلم هم ندارد، چند سال پیش در وبلاگ شخصی اش بی مهابا به بنده و اعضای خانواده ام توهین می کرد و بدون آنکه کمترین اطلاعی از سیستم کاری بنده داشته باشد آنرا بطرز گستاخانه و بی ادبانه ای زیر سوال می برد چرا کسی اعتراضی به او نمی کرد.

جالب بود که وقتی شاگردان بنده گفتند با ارسال نظر در همان صفحه ای که ایشان ایجاد کرده اقدام به پاسخگویی کرده اند، این فرد اظهار داشته بود که شما از سینا تهرانی پول می گیرید که برایش تبلیغ کنید ولی همین فرد نادان وقتی نظراتی به نام رتبه های برتر کنکور در سایتش می گذاشت که همگی جعلی بودند انتظار داشت ملت فهیم ما این اراجیف او را باور کنند.

می گویند هرچقدر خواستیم به تو توهین کنیم اما تو نباید جواب بدهی!
بنده پاسخ های این افراد را فقط با ارتقای سطح آگاهی و دانش خود داده ام. به نظرم هیچ چیز بهتر از موفقیت شاگردانم نیست، آنها چه بخواهند یا نخواهند و چه خود را به در و دیوار بزنند باید این واقعیت را بپذیرند که با شعار و وعده و وعید و تبلیغات توخالی بدون پشتوانه ی علمی نظیر : مهندسی معکوس ، هیپنوتیزم ، پشت بزن تست بزن ، فرمول های تستی من درآوردی و بی پایه و اساس و پناه بردن به دی وی دی های ظاهرا آموزشی اما تجاری مؤسسات کنکور هرگز کسی رتبه ی زیر ۵۰۰۰ هم نشده است چه برسد به کسب رتبه های زیر هزار

Related Posts

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست